Není voda jako voda. Nepodceňujte kvalitu vody v topných systémech. Napouštění a doplňování pitné vody z vodovodního řádu a ze studní do topné soustavy se vám nemusí vyplatit, hrozí vážné poškození.
Bakterie ve studních a vrtechDo vody se běžně dostávají koliformní bakterie způsobující střevní potíže, a to hlavně ze septiků a městské kanalizace a splachem odpadů ze zemědělství, mohou ale vzniknou i ve studních rozkladem listí.
Chlór v městské voděVoda plná chlóru, nebo chloraminu, to je pitná voda z vodovodního řádu, jak ji známe. Víte ale, kolik mg chlóru by měla správně na 1 litr obsahovat a proč obsahuje většinou nadlimitní množství?
Vodní kámen je drahý!Důsledky, které nevidíte, draze zaplatíte. Věděli jste, že průměrná vrstva 6mm vodního kamene na topném tělese znamená, že zaplatíte cca o 40% více za elektřinu spotřebovanou na jeho provoz? Provoz 60L bojleru při spotřebě dvou osob se Vám tak měsíčně prodraží o 200 Kč! (výpočet dle průměrné ceny za kWh 5 Kč a měsíční spotřeba spotřebiče 100 kWh)